www.uyan.de


BAĞIMSIZ AYLIK DERGİ
 

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV)

Demokratikleşme Programı, tüm projelerin yürütülmesinde, proje etkinliklerinin içerik ve organizasyonel kısımları ile ilgilenmek, raporların yayıma hazırlanma ve tanıtım süreçlerinde görev almak, projelerin raporlama ve bütçe yönetimi ile ilgili vazifeleri yerine getirmek üzere Proje Asistanları aramaktadır. TESEV, akademik araştırmalar ve etkinlikler vasıtasıyla Türkiye'deki politika yapımı sürecinde rol oynamayı hedefleyen, bağımsız bir düşünce kuruluşudur.
2002 yılından bu yana "Demokratikleşme", "Dış Politika", ve "İyi Yönetişim" olmak üzere üç program alanı altında faaliyet göstermektedir. TESEV Demokratikleşme Programı, Yargı ve Anayasa Reformu ve Adalet, Güvenlik Sektörü Reformu, Azınlık Hakları, Kürt Sorunu, Din-Devlet-Toplum ve Medya ana başlıkları altında projeler yürütmekte, her bir proje öbeği altında araştırma ve etkinlikler gerçekleştirilmektedir. (Daha fazla bilgi için: www.tesev.org.tr ) Başvuran kişilerde aranacak özellikler şöyledir: - Demokratikleşme Programı çalışma alanlarında iyi düzeyde bilgi ve farkındalık - Sivil toplum ve düşünce kuruluşları sektöründe kariyer hedefi (Yakın vadede akademik kariyer yapmayı amaçlayan, doktora çalışmalarını aktif olarak devam ettiren veya doktora başvurusu yapacak adayların başvurmaları tavsiye edilmemektedir. )
- Sivil toplum kuruluşlarında çalışma veya staj deneyimi - Sosyal bilimler (siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, sosyoloji vb.) lisans derecesi - Proje teklifi yazma ve raporlama deneyimi - Finansal takip ve raporlama becerisi (iyi düzeyde Microsoft Excel bilgisi) - Konferans ve toplantı organizasyon becerisi - Pozisyonun tanımının kapsadığı şekilde pek çok organizasyonel ve lojistik görevi yerine getirirken değişken çalışma saatlerine uyum sağlayabilme ve haftaiçi/haftasonu seyahat etme konusunda esneklik.
- Çok iyi düzeyde İngilizce bilgisi (yazılı ve sözlü) - Türkçe ve İngilizce yazılı olarak kendini iyi ifade edebilme, dilbilgisi ve anlatım konusunda yetkinlik, her yöne çeviri ve metin düzeltisi yapabilme becerisi İlgilenen adayların:
1. Türkçe niyet mektubunu (Demokratikleşme Programı projelerini geçmiş ve güncel çalışma ya da ilgi alanlarınızla ilişkilendirerek neden Proje Asistanı pozisyonuna başvurmak istediğinizi ve pozisyondan beklentilerinizi kısaca anlatınız.)
2. İngilizce ve/veya Türkçe CV'yi (Sözlü referans verecek kişi ve irtibat bilgileri belirtilmesi zorunludur)
3. İngilizce ve Türkçe yazı örneğini 15 Ağustos Pazartesi 2011 tarihine kadar tesev_dem@tesev.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Eksik başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Telefonla bilgi istenilmemesi özellikle rica olunur.


J 7, 19, D-68159 Mannheim - Tel.  +49  (0) 621-15 12 12 - Fax +49 (0) 621-29 18 50

Kontakt:  uyan@uyan.de Mail

Copyright © 2000 Cumali UYAN, Stand: 01. April 2002


ANASAYFA

HABERLER

YAZARLAR

POLİTİKA

KÜLTÜR-SANAT

BİLDİRİLER

BİLGİ HAZİNE

TANITIM

TARİHTEN