İşte devlet terörü... Kurdistan'da devlet eliyle yıkım, fakir fukaraya devletin düşmanca yaklaşımı

Gününde düğün kartları basma imkanı www.uyan.de www.gazeteuyan.com

ANASAYFA

HABERLER

YAZARLAR

POLİTİKA

KÜLTÜR-SANAT

BİLDİRİLER

BİLGİ HAZİNESİ

TANITIM

TARİHTE KALAN

FOTOGRAFLAR

 

Kızıl gezegen Mars'tan gelen en net bir görüntü

Der Marsrover "Curiosity" hat gestochen scharfe Farbbilder von Gesteinsformationen auf dem Roten Planeten geliefert. Die Formationen sind Überreste uralter Sanddünen.

Başarısız darbe sonucu askerlere düşmanca saldırı ve linç girişimi

Emir kulu vatani hizmetini yapan askerlere mi subaylar veya generaller sordu, gelin beraberce askeri bir darbe yapalım diye. Onlar amirlerinden ne emri alsalar harfiyen yerine getirmek zorundalar. Köprüyü kapatın diye emir almışlarsa askerin "neden" diye sormaya hakkı varmı ulan yobazlar, cellatlar, caniler? Ve bunu bilmiyormusunuz? Kendiniz askerlik yapmadınız mı? Zorunlu askerlik hizmetini yapan zavallı halk çocuklarına mı gücünüz yetti vicdansız cellatlar?

Devlet terörüyle harabeye çevrilen Kürdistan şehirleri ve kasabaları

Devletin güvenlik güçleri ama güvensizlik güçlerince harabeye çevrilen Kurdistan şehirleri ve kasabaları bu halde. Bir de hiç utanmadan ve sıkılmadan satılmış medya aracılığıyla her gün şu kadar şehit haberleriyle başlayan hamaset. Ulan sen kendi vatandaşlarının bir bölümünü, yani Kürtleri potansiyel düşman ilan etmişsen, evlerini başlarına yıkıyorsan elbette şehit haberleri duyacaksın. PKK'yı adamdan saymıyorsun. Peki yöre halkının ne günahı var? Kürtlerin kökü mü PKK? Demokratik ülkelerde de faşistleri adamdan saymıyorlar. Bu vahşeti yapan insandan sayılırmı ulan yobazlar?

Suriye'den Palmyra şehrindeki Dünya kültür mirası tarihi eserler insanlık
düşmanı IŞİD denen cellatların elinden alındı


İnsanlık düşmanları aynı zamanda tarihi eser ve kalıntılarının da düşmanlarıdır. Binlerce yıl ayakta kalan tarihi hatıraları ve eserleri de yok etmeye çalıştılar cellatlar.
U 4, 11 - 68159 Mannheim - Tel.   +49  (0) 621-15 12 12  - Fax +49 (0) 621-29 18 50

Kontakt:  uyan@uyan.de

Copyright © 2000 Cumali UYAN, Stand: 01. April 2002